Noclegi - polskie wybrzeże

wczasy, wakacje, urlop

 

Okolice Starogardu

18 November 2011r.

Okolice Starogardu Borzechowo. Wieś letniskowa wzmiankowana w XIII w., nad Jez. Wlk. Borzechowo i Mł. Borzechowo, w otoczeniu lasów, w pobliżu (2 km) rz. Wdy oraz (3 km)' Jez. Niedackiego. Zwiedzanie: chata podcieniowa, lipa około 300-let.nia. Wyspa Starościńska (miejsce dawnego zamku), ogród dendrologiczny w Wirtach (2 km), założony w 1869 r. (ok. 300 gatunków drzew egzotycznych). Ośrodki wczasowe, kwatery prywatne, sklepy, poczta. PKS, PKP Zblewo (6 km).


Rynna Potęgowska

18 May 2012r.

RYNNA POTĘGOWSKA - Jednym z arcydzieł lodowców, które kiedyś rzeźbiły ziemię kaszubską, jest Rynna Potęgowska na pograniczu powiatów wejherowskiego i kartuskiego. Nie dociera tu żadna linia kolejowa, nie dojeżdża autobus PKS, mimo to turyści i letnicy już zwiedzieli się o niej. Wokół małej wioseczki Potęgowo na nadjeziornej skarpie liczne zakłady pracy pobudowały swoje ośrodki wypoczynkowe. Dziś jest to jedna z najpopularniejszych wsi letniskowych Kaszub. Nadal jednak gwarno tylko na Jeziorze Potęgowskim, które rozciąga się


Wieżyca

18 July 2013r.

Wieżyca_ Najwyższe wzniesienie na Niżu Polskim na terenie Pojezierza Kaszubskiego (328,6 m n.p.m.), w zespole Wzgórz Szymbarskich. Jest ono chronione w rezerwacie krajobrazowym (pow. 26,5 ha). Wzgórze porasta naturalna buczyna pomorska. Na szczycie jest wieża widokowa (wys. 35 m). Na zboczu wybudowano ośrodek wczasowy, który pełnił funkcje sanatorium lotników z okresu międzywojennego. Zimą na stokach czynne są tu trasy narciarskie.


Jeziora przybrzeżne na Wybrzeżu Słowińskim

18 July 2013r.

Jezioro przybrzeżne na Wybrzeżu Słowińskim, oddzielone mierzeją od Morza Bałtyckiego. W Chmielonku wypływa z Radunia przechodząc w rynnę Jez. Kłodno. W pobliżu sztucznego przesmyku Bramy Kaszubskiej, dzielącego Jez. Raduńskie znajduje się stacja Uniwersytetu Gdańskiego, koroną zapory biegnie droga wojewódzka. Jeziora tworzące ciąg wodny (dt. 40 km), który z lotu ptaka wygląda jak gigantyczne wodne koto. Wiedzie tędy jeden z najpopularniejszych szlaków kajakowych przez 10 jezior.


Gdańsk Motława

18 July 2013r.

Motława Rzeka (dł. 65 km) wypływająca z Jez. Szpę-gawskiego Południowego na Pojezierzu Starogardzkim, w okolicy Starogardu Gdańskiego. W górnym biegu płynie jako Szpęgawa, przepływa przez Jez. Rokickie Duże w pobliżu Tczewa i tu staje się Motławą. Uchodzi do Martwej Wisły. Główny dopływ to Radunia. W Gdańsku płynie Opływem Motławy i podzielona jest na Starą i Nową Motławę.